Sítě do oken


Sítě do oken – třída A

Nejkvalitnější sítě proti hmyzu z nových tažených robustních hliníkových profilů hladkých tvarů a čistých linií za přijatelnou cenu a s vysokou užitnou hodnotou.
Barevnost profilů je možné sjednotit s barvou oken stříkáním nebo laminováním fóliemi. Upevňují se přímo na rám okna zaklepávacími tvarovanými zámky bez potřeby montovat na rám další úchytky.Pevnost profilů umožňuje bez pomoci výztužných příčných profilů překrýt sítí i rámy velkých rozměrů. Po osazení, profily téměř nepřesahují šířku profilu okenního rámu, takže je možné jejich použití i pod rolety.


Sítě do oken – třída B

Ekonomičtější varianta sítí z tažených obdélníkových hliníkových profilů hladkých tvarů spojených v rozích plastovými spojkami.
Upevňují se na rám okna do přišroubovaných plastových opěrek. Barevnost se může přizpůsobit úpravě oken. Nevýhodou může být rozdílná barevnost plastových rohových spojek, které jsou pouze v hnědé a bílé barvě. Rám sítě přesahuje mimo profil rámu okna. Není možné ho použít společně s roletami.


Sítě do oken – třída C

Levná varianta sítí z lisovaných ohýbaných hliníkových profilů spojených v rozích plastovými spojkami. Upevňují se na rám okna pomocí kovových příchytek.
Barevnost se může přizpůsobit úpravě oken. Nevýhodou může být rozdílná barevnost plastových rohových spojek, které jsou pouze v hnědé a bílé barvě. Vyšší štíhlost profilů vyžaduje při větších rozměrech rámu přídavné výztužné příčné profily pro zachování stability rámu sítě. Tím vzniká dodatečné vizuální členění a narušení plochy okna. Rám sítě přesahuje mimo profil rámu okna. Není možné ho použít společně s roletami. Přestože jsou v nabídce Slovaktualu, jejich montáž se nedoporučuje.